Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Kızıl saçlı Türk da

Yüzyılların dehası, Rönesans'ın simge ismi da ile ilgili iddialara yenisi eklendi. Ünlü sanat tarihçisi , da Vinci'nin atalarının olduğunu söyledi. İddia, Hewitt'in 1495 tarihli, az bilinen bir karikatürden yola çıkarak yazdığı "Leonardo da Vinci and the Book of Doom" isimli kitabında yer aldı. 'a konuşan Hewitt, iddiasını da Vinci'nin kızıl saçlarına bağladı.

Kızıl saçlı Türk da Vinci
Yüzyılların dehası, Rönesans'ın simge ismi da ile ilgili iddialara yenisi eklendi. Ünlü sanat tarihçisi Simon Hewitt, da Vinci'nin atalarının olduğunu söyledi. İddia, Hewitt'in 1495 tarihli, az bilinen bir karikatürden yola çıkarak yazdığı "Leonardo da Vinci and the Book of Doom" isimli kitabında yer aldı. 'a konuşan Hewitt, iddiasını da Vinci'nin kızıl saçlarına bağladı. Gazete, "15'inci yüzyılda Milano'da kızıl saçlı olmak çok nadirdi.
Hewitt, Leonardo'nun, Asya'nın steplerinden 'e ve 'ya dağılan, kızıl saçlı, Türk kökenli Hazarlar'dan geldiğinden şüpheleniyor" ifadelerine yer verdi. Bu açıklama 'da gündem oldu. Birçok hükümet yetkilisinin dışında eski Başbakan 'nin danışmanları da Hewitt'e tepki gösterdi.Tarihçi Hewitt'in iddiası büyük yankı uyandırdı.