Bugünkü
Takvim

Başbakanı Netanyahu’ya şoku

, i kazanıp koalisyon hükümeti kurması halinde 'da yer alan ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "'e ilhak" edeceğini söyledi. Ancak başında olduğu Likud'un önderliğindeki sağ blok, sandık çıkış anketlerine göre koalisyon kurmak için gerekli olan 61 koltuk sayısına ulaşamadı. İşte haberin detayları ve 18 Eylül tarihli Takvim Gazetesi'nden derlediğimiz dünyadan haberler...


İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, i kazanıp koalisyon hükümeti kurması halinde 'da yer alan ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini "'e ilhak" edeceğini söyledi. Ancak başında olduğu Likud'un önderliğindeki sağ blok, sandık çıkış anketlerine göre koalisyon kurmak için gerekli olan 61 koltuk sayısına ulaşamadı. Likud'un 54 ile 57 arasında milletvekili çıkaracağı sonucu çıktı.SNOWDEN ŞAŞIRTTI
Rusya'da yaşayan NSA eski çalışanı , 'ye dönmek istediğini söyledi. Snowden, "ABD'ye geri dönmek istiyorum, yeter ki adil yargılanayım" dedi.
MİTİNGDE PATLAMA
Afganistan'da Cumhurbaşkanı 'nin Kabil'de düzenlediği mitinge bombalı saldırı gerçekleştirildi. 23 kişi hayatını kaybederken, 45 kişinin de yaralandığı açıklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.