Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 13.09.2019 05:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.09.2019 05:27
ABONE OL

Trump'tan 'la ilgili flaş açıklama: Bizimle görüşmek istiyorlar

Başkanı , Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentine hareket etmeden önce 'ın bahçesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Trump, "'ın bizimle görüşmek istediğini söyleyebilirim." dedi.

Bizimle görüşmek istiyorlar

Başkanı Donald Trump, Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentine hareket etmeden önce 'ın bahçesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Son günlerde sık sık Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşebileceğini dile getirdiğinin hatırlatılması üzerine Trump, "Size İran'ın bizimle görüşmek istediğini söyleyebilirim." ifadesini kullandı.

Trump, bir başka soru üzerine de John Bolton'dan boşalan Beyaz Saray koltuğuna Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu düşünmediklerini söyledi.

Bolton'ın koltuğu için dün 5 adayı değerlendirdiklerini belirten Trump, bugünkü açıklamasında bu sayının 15 olduğunu kaydetti.

İSRAİL'İN CASUSLUK YAPTIĞI İDDİALARINA YANIT
Ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevinin kolay bir iş olduğunu savunan Trump, "Bu işin neden kolay olduğunu biliyor musunuz? Çünkü bütün kararları ben alıyorum ve sizin çalışmanıza gerek kalmıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, 'in son iki yıldır Beyaz Saray ve Washington'daki kritik kurumların çevresine yerleştirdiği istihbarat cihazlarıyla kendisini ve ekibini dinlediği iddiasını ise "Bunun doğru olduğuna inanmıyorum, ama her şey mümkün." ifadeleriyle yanıtladı.

Öte yandan Trump, ile yeniden görüşmeye açık olduğunun sinyalini de verdi.