Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.09.2019 22:02
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.09.2019 22:28
ABONE OL

Korkunç rakam! kasırgasının vurduğu 'da 2 bin 500 kişiden haber alınamıyor

kasırgasının vurduğu 'da 2 bin 500 kişiden hala haber alınamadığı bildirildi. Haber alınamayan 2 bin 500 kişiden bazılarının barınaklarda olabileceği ve kontrollerin tamamlanmasının ardından sayının düşebileceği de belirtiliyor.

Korkunç rakam! 2500 kişiden haber alınamıyor...

kasırgasının geçen hafta 5. kategoride vurduğu Orta Amerika ülkesi 'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Bahamalar Acil Hizmetler Birimi, kasırgasının vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden halen haber alınamadığını açıkladı.

Yetkililer, kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısının 50'ye yükseldiğini açıklamıştı ancak çok sayıda kişiden halen haber alınamadığı için ölü sayısın yükselmesinden endişe duyuluyor.Haber alınamayan 2 bin 500 kişiden bazılarının barınaklarda olabileceği ve kontrollerin tamamlanmasının ardından sayının düşebileceği de belirtiliyor.

7 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLMEYİ BEKLİYOR
Yetkililer, kasırganın en fazla etkili olduğu iki adadan şimdiye kadar 5 bin kişinin tahliye edildiğini, yaklaşık 7 bin kişinin ise tahliye edilmeyi beklediğini bildirdi.Öte yandan Bahamalar'a hasar tespit için ekip gönderen Birleşmiş Milletler de 70 bin kişinin acil yardıma ihtiyaç duyduğunu açıklamıştı.

Bölgeyi şu ana kadar vuran en büyük kasırga olarak kayıtlara geçen Bahamalar'da büyük hasara neden olurken, binlerce kişi de evsiz kaldı.