Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.09.2019 02:04
  • Son Güncelleme: 11.09.2019 02:11

'dan 'Bolton' açıklaması: Daha az engel kaldı

Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Beyaz John Bolton'ın görevden alınmasıyla 'nin "İran gerçeğini" anlamak için daha az engelle karşılaşacağını belirtti.

İran'dan 'Bolton' açıklaması: Daha az engel kaldı

Rebii, sosyal medyadan, Bolton'ın Başkanı tarafından görevden alınmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Bolton'ın aylar önce "'ın 3 ay sonra olmayacağı" vaadinde bulunduğunu hatırlatan Rebii, "Biz halen duruyoruz ancak o (Bolton) gitti. Tüm İran düşmanları aynı şekilde tek tek sahneyi terk etti. Ekonomik terörün ve savaşın en büyük savunucusunun ihraç edilmesiyle , İran gerçeğini anlamak için daha az engelle karşılaşacak." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, Beyaz Bolton'ı görevden aldığını duyurmuş, yerine gelecek ismi de gelecek hafta açıklayacağını kaydetmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.