Bugünkü
Takvim

Japonya’yı fetheden Türk

Türk yüzme tarihinin en önemli isimlerinden Emre Erdoğan, Japonya’da köpek balıklarıyla dolu Tsugaru Kanalı’nı yüzdü. 31 kilometrelik parkuru geçen Erdoğan, büyük övgü.

Japonya’yı fetheden Türk
Yüzmede dünyanın en zor deniz geçişleri olarak kabul edilen Oceans Seven (Okyanusun Yedilisi) parkurunu tamamlama hedefiyle daha önce Cebelitarık Boğazı, İngiliz Kanalı ve Catalina Boğazı'nı geçmeyi başaran İzmirli sporcu Emre Erdoğan, Japonya'daki Tsugaru Kanalı etabını da fethederek yine bir ilki gerçekleştirdi. Yüzme sporuna su topuyla başlayıp açıkdeniz yüzücüsü olan 33 yaşındaki Karşıyakalı sporcu, Japonya'da etap ortasında ve sonunda yaşadığı köpek balığı tehlikesi ve zorlu hava şartlarına rağmen 31 kilometrelik parkuru 7 saat 38 dakikada tamamladı. Şimdiye kadar yalnız 33 kişinin yüzebildiği zorlu geçişi bitiren ilk Türk'ün yüzdüğü deniz, dev köpek balıklarıyla ünlü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.