Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 20.08.2019 Gazete
ABONE OL

lı fotoğrafçı Alaei erkek kılığında maç izledi! yönetimi 'yi suçladı

lı fotoğrafçı Alaei’nin, erkek kılığında maç izlemesinin operasyonu olduğu iddia edildi. Alaei'nin tutuklanması, beklenildiği gibi büyük ses getirdi.

Amerikan planı!
İran'da kadınların statta futbol maçı izlemesi uzun yıllardır yasak. lı ünlü fotoğrafçı , 5 arkadaşıyla birlikte 12 saat süren çalışma sonunda erkek kılığına büründü. Ardından da 'da maç için stada giriş yaptı. Ancak hem Forough Alaei hem de arkadaşları yakalandı. Cezaevine gönderilen 6 kadın büyük panikte. Ancak Tahran yönetimi bu son dönemde savaşın eşiğine geldiği 'nin bu işin içinde olduğuna inanıyor. İran'ı uluslarası arenada daha da zor durumda bırakmak için bunun organize edildiğine inanan Tahran yönetiminin, Alaei ile 5 arkadaşının birkaç yıl hapisle cezalandırmayı planladığı iddia edildi.

GÜNDEM OLDU
Alaei'nin tutuklanması, beklenildiği gibi büyük ses getirdi. ABD ve Avrupa medyası bu durumu skandal olarak okuyucularına duyurdu.
Fotoğraflarıyla birçok uluslararası ödül kazanan Alaei şimdi cezaevinde.İşte Forough Alaei'nin saatlerce uğraşıp erkek kılığına girdiği görüntüler.