Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 19.08.2019 21:25
  • Son Güncelleme: 19.08.2019 23:35

Pentagon açıkladı: "yasak" füzeyi fırlattı

, yakın zamanda çekildiği Kuvvetler Anlaşması kapsamında yasak olan bir füzeyi test etti.Pentagon, ", konvansiyonel yapılandırılmış karada konuşlu bir seyir füzesini California’nın San Nicolas adasında test etti. Test edilen füze mobil fırlatıcısından çıktı ve 500 kilometreden fazla bir uçuştan sonra isabetli şekilde hedefini vurdu” dedi

Pentagon açıkladı: ABD yasak füzeyi fırlattı

(Pentagon), tesir menzili 500 kilometreyi aşan yeni bir orta ölçekli seyir füzesini denediklerini açıkladı.

Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, "Savunma Bakanlığı, konvansiyonel yapılandırılmış karada konuşlu bir seyir füzesini California'nın San Nicolas adasında test etti. Test edilen füze mobil fırlatıcısından çıktı ve 500 kilometreden fazla bir uçuştan sonra isabetli şekilde hedefini vurdu." bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, söz konusu denemeyle elde edilen verilerin, orta ölçekli füzelerin geliştirilmesine yardımcı olacağı belirtildi.

INF ANLAŞMASI KAPSAMINDA YASAKTI
Denenen seyir füzesinin, ABD'nin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) ile 8 Aralık 1987'de ile imzaladığı ve yakın zamanda çekildiği Kuvvetler () Anlaşması kapsamında yasak olduğu ortaya çıktı.

INF Anlaşması, ABD ile Rusya'nın menzili 500 ila 5 bin 500 kilometre arasında olan karada konuşlu nükleer ve konvansiyonel füzeleri geliştirmesini yasaklıyordu.

INF ANLAŞMASI BU AY SONA ERDİ
Rusya Dışişleri Bakanlığı, bu ay başında Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'nın (INF) resmen sona erdiğini açıklamıştı.

ABD de daha önce Rusya'nın INF Anlaşmasını ihlal ettiğini öne sürerek anlaşmadan tek taraflı çekildiğini duyurmuştu.

kalan karakter 1000

SÜPER TÜRKİYE 2071 SÜPER TÜRKİYE 2071

Amerika yönetimi geçmişini biliyormuki geleceğini bilsin?ABD halkı elbette bilmez.istediğin kadar para,silah,insan,teknoloji gücü olsun,en büyük güç cenabı Allah a aittir. İnsan aklı çok tehlikeli dır.akıl akıldan hep üstündür.yani sen Amerika için her şeyi feda edersin.biri çıkar hepsini yok eder.bu dünyada süper güç olmak zor.bunu osmanlı imp yaşadı.ABD de osmanlının hıristiyan kopyasıdır.osmanlıyı darbeler ve içerideki gayri müslüm olan ve batıda yetiştirilmiş beyni yıkanmış talebeler yok etti.ABD yide her tarafdan sıkışmış ve sömürülmüş halkı yok edecek.kapitalizm, emperyalizm, siyonizm dünyaya insanoğluna hiç bir şey vermedi.Bilâkis insandan çok şeyler aldı.topraklar sömürüldü yok edildi, göçebe oldular.bakın Afrika kıtasına,yarın asya ve Amerika kıtasına hepsi yok olacak.şimdiden dünya nüfusunu azaltma planları var.peki niçin?kapitalist sistemin yaşaması için.bunun için uyanık ve akıllı nesil gerekli Türkiye ye.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.08.2019 00:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.