Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 19.08.2019 09:06
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.08.2019 10:02
ABONE OL

Gezi provokatörü muhabiri Ivan Watson şimdi de 'da karışıklık peşinde!

'ye karşı adeta bir darbe girişimi olan Gezi vandalizmini ‘özgürlük’ eylemi diye parlatarak dünyaya sunan muhabiri Ivan Watson, ’a gönderilmişti. Şimdi Hong Kong'da sokaklar karıştı. CNN ve provokatör muhabiri Ivan Watson, Gezi benzeri yayınlara başladı.

Gezi provokatörü Ivan Watson Hong Kong'da

'da suçluların 'e iade tasarısının iptali talebiyle düzenlenen protestolar 11. haftasına girdi. Cumartesi günkü eylemlere Meslek Öğretmenleri Birliği de katıldı. Hükümet karşıtı gösterilerin yanı sıra aynı günde hükümet yanlıları da yürüyüş yaptı. Pekin karşıtı göstericilerin arkasında Amerika Birleşik Devletleri olduğu dün itibariyle kesinleşti.'deki Gezi provokatörlerini canlı yayına alan ve günlerce vandalizmi bir 'özgürlük eylemi' olarak sunan International da beklenen duruma geçti. Canlı olarak yayınlanan eylemler için açıklamalar yapan yorumcular, Çin'i eleştirdi.İÇ SAVAŞ VARMIŞ GİBİ YAYIN YAPMIŞTI!
Watson, Gezi olaylarında 8 saat canlı yayınla dünyaya Türkiye'de iç savaş varmış gibi duyurmuştu. 1 Mayıs'ta yasadışı eylemcilerin vandallıklarını barışçıl eylemler olarak gösteren Watson son olarak Gezi'nin yıldönümünde sahne almıştı. Polisin kendisine saldırdığını ve vurduğunu iddia eden Watson aradığını bulamamıştı. 'dan ayrılma kararı aldıktan sonra CNN'e konuşan Watson "Çok sevdiğim sokakların son bir yıl boyunca tekrar ve tekrar savaş alanına çevrilmiş olması beni çok üzüyor" demişti.BAŞKAN ERDOĞAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
Başkan Erdoğan, Watson için "İstanbul'a gelip abartılı provokatif çağrılar yapan uluslararası medya kuruluşları avuçlarını yaladılar. Bir tane o CNN'nin dalkavuğu oralarda bir eyler yapmaya çalışıyor. " ifadelerini kullanmıştı.