Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.07.2019 23:49
  • Son Güncelleme: 30.07.2019 00:24

çark etti! ile "yeni başlangıç" mesajı

Kiriakos Miçotakis, "Amacım Türk-Yunan ilişkilerinde cesur bir yeni başlangıç için yollar bulmak." dedi. ile yoğunlaşmış Türk faaliyetlerini görüştüğünü söyleyen Miçotakis, "Yunanistan dış politikasının en üst stratejik talebi Türk işgaline son verilmesidir. Modası geçmiş garantiler kaldırılmadan sorununun çözümünün manası yok" ifadesini kullanmıştı.

Yunanistan Başbakanı çark etti! Türkiye ile yeni başlangıç mesajı

Üç hafta önce iktidara gelen Miçotakis, geleneksel ilk yurt dışı ziyaretini Güney 'a yaparak, Rum lider ile Lefkoşa'da bir araya geldi. İki günlük çalışma ziyareti için Ada'da bulunan Miçotakis gerçekleştirdiği çeşitli temasların ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

ve arasındaki ilişkilere yönelik bir soru üzerine Miçotakis, "Amacım Türk-Yunan ilişkilerinde cesur bir yeni başlangıç için yollar bulmak. Ama bu adımların kademe kademe gerçekleştirilmesi gerek. Zaman ve güven inşası lazım." ifadelerini kullandı.

SKANDAL İFADELERE YER VERMİŞTİ
Nikos Anastasiadis ile yoğunlaşmış Türk faaliyetlerini görüştüğünü söyleyen Miçotakis, "Yunanistan dış politikasının en üst stratejik talebi Türk işgaline son verilmesidir. Modası geçmiş garantiler kaldırılmadan Kıbrıs sorununun çözümünün manası yok" ifadesini kullanmıştı.

Yunanistan Kiriakos Miçotakis, Türkiye'yi sözde 'Kıbrıs Cumhuriyeti'nin egemenlik haklarını ihlal etmekle suçlayarak, "herhangi bir Türk tahriği cevabını alacak" dedi.

kalan karakter 1000

tevfik. tevfik.

dün başka bugün başka konuşuyor ,aynı abd ve batı gibi ,hayatları dümen.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.07.2019 11:55
ihsan ihsan

bu densiz rumdanada hayır gelmez onlar osmanı tokadı gerek

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.07.2019 11:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.