Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.07.2019 23:49
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.07.2019 00:24
ABONE OL

çark etti! ile "yeni başlangıç" mesajı

Kiriakos Miçotakis, "Amacım Türk-Yunan ilişkilerinde cesur bir yeni başlangıç için yollar bulmak." dedi. ile yoğunlaşmış Türk faaliyetlerini görüştüğünü söyleyen Miçotakis, "Yunanistan dış politikasının en üst stratejik talebi Türk işgaline son verilmesidir. Modası geçmiş garantiler kaldırılmadan sorununun çözümünün manası yok" ifadesini kullanmıştı.

Yunanistan Başbakanı çark etti! Türkiye ile yeni başlangıç mesajı

Üç hafta önce iktidara gelen Miçotakis, geleneksel ilk yurt dışı ziyaretini Güney 'a yaparak, Rum lider ile Lefkoşa'da bir araya geldi. İki günlük çalışma ziyareti için Ada'da bulunan Miçotakis gerçekleştirdiği çeşitli temasların ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

ve arasındaki ilişkilere yönelik bir soru üzerine Miçotakis, "Amacım Türk-Yunan ilişkilerinde cesur bir yeni başlangıç için yollar bulmak. Ama bu adımların kademe kademe gerçekleştirilmesi gerek. Zaman ve güven inşası lazım." ifadelerini kullandı.

SKANDAL İFADELERE YER VERMİŞTİ
Nikos Anastasiadis ile yoğunlaşmış Türk faaliyetlerini görüştüğünü söyleyen Miçotakis, "Yunanistan dış politikasının en üst stratejik talebi Türk işgaline son verilmesidir. Modası geçmiş garantiler kaldırılmadan Kıbrıs sorununun çözümünün manası yok" ifadesini kullanmıştı.

Yunanistan Kiriakos Miçotakis, Türkiye'yi sözde 'Kıbrıs Cumhuriyeti'nin egemenlik haklarını ihlal etmekle suçlayarak, "herhangi bir Türk tahriği cevabını alacak" dedi.