Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 19.07.2019 20:27
  • Son Güncelleme: 19.07.2019 21:45

'dan açıklaması ve 'ye mesajı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexander , 'nin 'nin Rusya'dan aldığı füze savunma sistemlerinin teslimatı sonrası savaş uçakları üzerine aldığı karar hakkında konuştu. Grushko, 'ABD, en ufak egemenlik belirtisi gösterenleri ve kendi ekonomik çıkarlarını savunanları cezalandırıyor' ifadelerini kullandı.

Rusya'dan flaş açıklama! ABD'ye S-400 mesajı

'da gazetecilerin sorularını cevaplayan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexander , 'nin, 'nin Rusya'dan aldığı füze savunma sistemlerinin teslimatı sonrası savaş uçakları üzerine aldığı karar hakkında açıklamalarda bulundu.

"ABD TÜRKİYE'Yİ CEZALANDIRMAYA ÇALIŞIYOR"
ABD'nin Türkiye'nin dahil olduğu programı hakkında aldığı kararını eleştiren Grushko, ABD'nin Türkiye'nin kendi egemenliğini sağlaması amacıyla S-400 füze sistemlerini satın almasından dolayı cezalandırılmaya çalışıldığını söyledi.

"ABD ÖNCE BAĞIRIR ARDINDAN..."
Grushko, "ABD, en ufak egemenlik belirtisi gösterenleri ve kendi ekonomik çıkarlarını savunanları cezalandırıyor. Sadece bağırırlar ardından emrederler sonunda yaptırım uygularlar. Bu onların dış politikasının küçük bir yolu" ifadelerinde bulundu.

"ABD YAPTIRIMLARIN İŞE YARAMADIĞINI ANLAMALI"
ABD'nin Rusya'ya yönelik yeni yaptırım paketi hakkında da konuşan Grushko, "Zaten halihazırda 20 yaptırım paketi var. Yeni bir yaptırım paketi hazırlayanlar bunun işe yaramadığını anlamadı. Gündemimiz değişmiyor. Bu uluslararası hukuku zedeleyen, ülkeler arası stratejik ilişkileri zedeleyen ve küresel güvenliği riske sokan hamleler" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

birol. birol.

evet kesinlikle doğru ,ABD dünyanın başına bela olmuş bir devlettir .hiç bir devletin güçlenmesini istemeyip türlü oyunlarla o ülkeyi karıştırıyor ,fitnenin anası durumunda ABD. tam bir karanlık güçlerin egemenliğinde bir devlettir..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.07.2019 21:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.