Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 18.07.2019 13:45
  • Son Güncelleme: 18.07.2019 14:44

Amerikan medyası 'ın kararından memnun değil

'dan canlı yayın yapan Amerikan televizyonu , 'ın kararından sonra da 'ye Rus uçaklarının inmeye devam ettiğini bildirdi. İptal kararı, ülkenin yayın organları tarafından da eleştiri yağmuruna tutuldu.

'nin parasını dahi ödediği jetlerinin satışı, S-400 teslimatlarının başlamasıyla birlikte tarafından durduruldu.

tarafından yapılan açıklamada, ABD'de bulunan F-35 eğitim programındaki Türk pilotların, 31 Temmuz'a kadar ülkeden ayrılacağı bildirildi.

AMERİKAN MEDYASI RAHATSIZ
Amerikan medyasının gündemine oturan bu iptal kararı, ülkenin yayın organları tarafından da eleştiri yağmuruna tutuldu.

'in gündeminde, Pentagon tarafından açıklanan F-35 jetlerinin satışının iptalinin, Trump tarafından memnuniyetsizlikle karşılanması vardı. Kararın altındaki nedenleri değerlendiren CNN, Türkiye'nin program dışında bırakılması nedeniyle en az 600 milyon dolar zarar edileceğini de bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.