Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 12.07.2019 20:33
  • Son Güncelleme: 12.07.2019 21:30

'dan net mesaj: Cevapsız bırakmayız

Savunma Bakanı General Emir Hatemi İran'ın İslam dini öğretileri ve savunma doktrini ile kendi toprak bütünlüğü ve sınırlarını koruyacağını söyledi.

İran'dan net mesaj: Cevapsız bırakmayız

Savunma Bakanı General Emir Hatemi, Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun son tehdidine tepki gösterdi. Bakan Hatemi yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail Başbakanı'nın son tehditleri 'nin 2'nci maddesinin 4'üncü fıkrası olan BM üyesi ülkeleri tehdit etmeme kuralını ihlal etmektedir" dedi. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun tehditlerine tepki gösteren Hatemi, İran'ın İslam dini öğretileri ve savunma doktrini ile kendi toprak bütünlüğü ve sınırlarını koruyacağını söyledi.

İran'ın her türlü tehdide yönelik cevabının sert olacağını belirten General Hatemi, BM'den işgalci İsrail rejimini kınamasını ve tehditlerine karşılık hukuki karar alınmasını istedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail hava filosuna katılan yeni nesil F35 savaş uçağı ziyaretinde İran'ı tehdit ederek, "İran şunu bilmelidir ki bu uçaklar 'da İran'dan 'ye kadar her yerde uçabilmektedir" ifadelerini kullanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.