Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.06.2019 23:45
  • Son Güncelleme: 18.06.2019 01:45

Son dakika... Darbeci yönetiminin skandal kararına savcılık müdahalesi

Başsavcılığı'nın ülkenin demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı 'nin defni için izin verdiği belirtildi. Darbeci yönetimi tarafından Muhammed Mursi'nin naaşının aile kabristanına defnedilmesi reddedilmişti.

Darbeci Mısır yönetiminin skandal kararına savcılık müdahalesi

devlet televizyonunun haberine göre, Mursi mahkeme salonunda geçirdiği baygınlığın ardından yaşamını yitirdi. Yerel basında yer alan haberlerde de Mursi'nin duruşma esnasında hakimden söz alarak konuştuğu belirtildi.

Duruşmanın sona ermesinin ardından mahkeme salonunda bayılan Mursi, yaşamını yitirdi. yönetimine yakın El-Yevm es-Sabi gazetesi Mursi'nin naaşının gerekli işlemler için hastaneye sevk edildiğini aktardı.

Mısır yerel medyasında yer alan haberlere göre, Mısır Başsavcılığı, adli tıptaki incelemenin ardından Mursi'nin defni için izni çıkardı.

DARBECİ MISIR YÖNETİMİNİN SKANDAL KARARINA SAVCILIK MÜDAHALESİ
Başsavcılığın daha önce yaptığı açıklamasında, Mursi'nin hastaneye getirildiğinde vefat etmiş olduğu, vücudunda belirgin herhangi bir yaralanma olmadığını bildirmişti.

TALEP REDDEDİLMİŞTİ
'nin naaşının aile kabristanına defnedilmesi yönündeki talep Mısır makamlarınca reddedilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.