Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.06.2019 20:00
  • Son Güncelleme: 16.06.2019 20:05

Bakanı Pompeo'dan açıklaması

ABD : "('ndeki tankerlere yapılan mayınlı saldırı) Bunun arkasında 'ın olduğu şüphesiz ama Başkan (Donald) Trump savaştan kaçınmak için elinden geleni yapıyor. Biz savaş istemiyoruz ancak önemli geçiş bölgelerindeki serbest ulaşımı sağlamak için gerekli önlemleri alıyoruz. Bunu sağlamak için ABD olarak diplomatik ve diğer tüm adımları atıyoruz"

Pompeo'dan flaş İran açıklaması

ABD , 'ın 'ndeki tanker saldırılarının arkasında olduğu konusunda şüphe bulunmadığını ancak ABD'nin İran'la savaş istemediğini belirtti.

Pompeo, 'e verdiği demeçte, geçen hafta Umman Körfezi'ndeki tankerlere düzenlenen mayınlı saldırılar hakkında, "Bunun arkasında İran'ın olduğu şüphesiz ama Başkan (Donald) Trump savaştan kaçınmak için elinden geleni yapıyor. Biz savaş istemiyoruz ancak önemli geçiş bölgelerindeki serbest ulaşımı sağlamak için gerekli önlemleri alıyoruz. Bunu sağlamak için ABD olarak diplomatik ve diğer tüm adımları atıyoruz." dedi.

Pompeo, tankerlere İran'ın saldırmadığı iddiası üzerine de "İstihbarat kurumlarımızın elinde çok fazla veri, çok fazla kanıt var. Dünya bunları görecek." ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ali ali

tabi tabi canım benim şavaş istemiyorsunuz da terörün her çeşidiyle ve para ve yeni devlet kurma vadiyle her türlü yardımı yaparak dünya bölgelerinde üşkeleri parçalama pşanlarınız ve paralı toplama ordu oluşturarak saldırılarınız devam etmektedir aslında nbc savaşa zorlamak gerek kıyametse kıyamet emperyal insanlık düşmanı faşist abd yi ab yi insanlar bir kere ölür

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.06.2019 20:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.