Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 15.06.2019 01:13
  • Son Güncelleme: 15.06.2019 01:14

: bölgeyi terk etmeli

, Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile görüşmesinde bölgenin istikrar ve güvenliği i ’nin bölgeyi terk etmesi gerektiğini söyledi.

ABD bölgeyi terk etmeli

Şangay İşbirliği Toplantısı'na katılmak üzere 'ın başkenti Bişkek'te bulunan , Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile bir araya geldi. İran ile Afganistan arasında özel bir ekonomi grubunun kurulması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, Afganistan ile ilişkileri geliştirmek istediğini ifade etti.

Bölgedeki son gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulunan Ruhani, bölgedeki istikrar ve güvenliğin korunması i 'nin bölgeyi terk etmesi gerektiğini söyledi.

Bişkek'te düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Liderler Zirvesi'ne Çin, , , Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve 'ın devlet başkanı ve 'ın başbakanı katıldı. Zirvede Afganistan, Belarus, İran ve Moğolistan liderleri de gözlemci sıfatıyla katıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.