Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 26.05.2019 10:56
  • Son Güncelleme: 26.05.2019 13:46

Son dakika... Peru'da 8 büyüklüğünde

Son dakika... ülkesi Peru'da meydana gelen in büyüklüğü değişti, 7.5'ten 8'e güncellendi. Sarsıntı çok geniş bir alanda hissedildi.

ülkesi Peru'nun orta kesiminde 8 büyüklüğünde bir meydana geldi.

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), depremin büyüklüğünü önce 7.5 olarak duyurdu, ardından 8'e yükseltti.

Yerel saatle 02.42'de meydana gelen sarsıntının büyüklüğünü Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi de 8 olarak veriyor.

Depremin merkez üssü Lagunas kentine 85 kilometre.

Peru, yeryüzünün en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusu'nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının kenarında yer alıyor. Dünyada en fazla depremin meydana geldiği hat olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda onlarca aktif volkana ev sahipliği yapıyor.USGS'nin yayınladığı haritaya göre, sarsıntı Peru'nun yanı sıra Kolombiya, Brezilya ve Ekvador'da da hissedildi.

kalan karakter 1000

bed dua bed dua

aktif ve aktif olmayan volkanlar büyük ve şiddetli bir şekilde faaliyete geçse de insanlık düşmanı faşist sömüren istila ve işgal eden katleden kırdıran terör oluşturan besleyen her türlü destekleyen abd israil batının başlarına yağsa dilerim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.05.2019 11:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.