Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 27.05.2019 00:20
  • Son Güncelleme: 27.05.2019 01:10

Çipras açıkladı! Yunanistan erken e gidiyor

, partisinin lerinde ana muhalefetin önemli farkla gerisinde kalmasının ardından gidileceğini açıkladı. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, "lerin ardından 'ndan ilan etmesini isteyeceğim." dedi.

Yunanistan erken seçime gidiyor

Son dakika gelişmesine göre, , partisinin lerinde ana muhalefetin önemli farkla gerisinde kalmasının ardından gidileceğini açıkladı.

Çipras, partisi SYRIZA'nın genel merkezinde yaptığı konuşmada AP ve leri değerlendirdi. Seçim sonuçlarının beklentilerinin gerisinde kaldığını belirten Çipras, "Sonuçları göz ardı etmek bana uygun bir davranış değil." dedi.

Çipras, mücadeleden hiçbir zaman kaçmayacağını dile getirerek, "Yerel seçimlerin ardından 'ndan ilan etmesini isteyeceğim." ifadesini kullandı.

Ekimde yapılması planlanan seçimlerin, haziran sonunda gerçekleştirilmesi bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.