Bugünkü
Takvim

'ye bir darbe de ’tan

Bir darbe de Microsoft’tan
ABD ve arasında süren ticaret savaşı, teknolojiye taşındı. Ulusal güvenliklerini tehdit ettiği gerekçesiyle , Çin'in ürettiği Huawei marka telefonu dış ticaret yasağının bulunduğu listeye eklediklerini açıkladı. Yasağın ardından , telefonlardan yazılım desteğini çektiğini açıkladı. Dün, da bir hamle yaptı. Kendi işletim sistemiyle çalışan ve firmanın farklı içeriklerine erişimi olan Huawei ürünleri siparişlerini askıya aldığını açıkladı. South China Morning Post gazetesi, Microsoft işletim sistemi kullanılan Huawei cihazlarının güncellemelerden yararlanabileceğini vurgulandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.