Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.05.2019 09:30
  • Son Güncelleme: 17.05.2019 09:45

’nün okul açma girişimine Amerikalılar isyan etti: Darbeci adamın okulunu istemiyoruz

’nün, ’nin Chatom kentinde okul açma izni alması üzerine halk kararı aldı. Belediye Başkanı , "Adı ’de darbe girişimiyle anılan kişinin okuluna tüm gücümüzle karşı çıkacağız." dedi.

FETÖ okuluna isyan!

Akşam'ın haberine göre, darbe girişimiyle birlikte karanlık yüzü ortaya çıkan 'nün 'deki en büyük gelir kaynağı olan sözleşmeli okullara Amerikalılar büyük tepki gösteriyor. Alabama'ya bağlı Chatom kentinde FETÖ'nün ABD'deki charter ağının başı Soner Tarım'ın okul açmak için izin alarak gerekli girişimlere başlaması kenti ayağa kaldırdı. Konu, başta olmak üzere ulusal ve yerel basında da gündeme geldi. Washington Post'ta yayınlanan habere göre Alabama Eyaleti'nde bulunan Washington kenti yöneticileri ve sakinleri FETÖ'ye karşı toplu isyan hareketi başlattı.

TÜM GÜCÜMÜZLE KARŞI ÇIKACAĞIZ
Federal Eğitim Komisyonu tarafından açılmasına izin verilen sözleşmeli okul statüsündeki Woodland hazırlık okuluna, başta yerleşim yerinin Belediye Başkanı olmak üzere tüm yöneticiler, eyalet eğitim komisyonu yetkilileri ve kent sakinleri büyük tepki gösterdi. Başkan Crouch, "Hiç kimse bana bu okulun açılacağını söylemedi ve fikrimizi almadı. Bana çocuklarını bu okula göndereceğini söyleyen tek bir kişi bile yok. Velileri toplayıp okulu protesto edeceğiz. Türkiye'de darbe girişimiyle anılan bir adama ait olan okulun kentlerinde açılmasına tüm gücümüzle karşı çıkacağız" sözleriyle okula şiddetle karşı olduklarını anlattı.

EĞİTİM YOK, PARA ŞÜPHELİ
FETÖ okulunun peşini bırakmayan kentteki eğitim derneği Washington Country Students First'in başkanı Thad Becton da, sordukları hiçbir soruya Tarım'ın cevap veremediğini söyledi. Alabama Eğitim Bakanlığı ise okulun açılması için hiçbir eğitim standardını karşılamadığını ve tüm mali işlemlerinde şeffaflık problemi olduğuna dikkat çekti.

Kent sakinleri her fırsatta FETÖ okulunu istemediklerini dile getiriyor.

Okul için inşaat çalışmaları başladı.

KOMİSYON BAŞKANI FETÖ'YÜ SAVUNUYOR
Okula izin veren Komisyon Başkanı Mac Buttram'ın "FETÖ konusunda endişeli değilim. Yazılanlar saçmalığın da ötesinde" diyerek FETÖ'yü koruması ABD basınının da dikkatini çekti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.