Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.05.2019 09:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.05.2019 10:05
ABONE OL

Maduro ve askerlerinden 'ye karşı intikam yemini

destekli darbe ile devrilmek istenen lideri , Catia La Mar'da bulunan deniz üssünü ziyaret etti. Maduro askerler ile bir araya gelerek dan bağlılık sözü aldı.

lideri 'nin gemisinin yapılan uyarılardan sonra ülkenin ulusal karasularını hızlı bir şekilde terk ettiğini belirtmişti. Maduro ABD gemisine uyarı yapılan deniz üssünü ziyaret ederek askerler ile bir araya geldi.

MADURO'YA SADAKAT YEMİNİ
Maduro'nun ziyareti sırasında askeri tören gerçekleştirilirken askerler Venezuela Devlet Başkanına bağlılık sözü vererek ABD'ye karşı intikam yeminleri etti.

HÜCUMBOT İLE KARŞILIK
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, mensuplarıyla dünkü buluşmasında ABD'nin sahil güvenlik gemisinin, Venezuela donanmasında görev alan devriye hücumbotunun yaptığı uyarılardan sonra ülkenin ulusal karasularını hızlı bir şekilde terk ettiğini açıkladı.

Maduro, "Devriye hücumbotumuz, emperyalist baskıncı gemiye, 'defol buradan' demek üzere denize açıldı. Komuta eden subay, 'Venezuela karasularında bulunuyorsunuz, lütfen yasalara ve uluslararası hukuka uyun ve derhal ülkeyi terk edin' dedi. Ve Amerikan gemisi üçüncü kez ülkemizi terk etti. Bu uluslararası hukukun, barışın, Venezuela'nın askeri ahlakının zaferi" diye konuştu.

YAPABİLECEKLERİMİZİ ORTAYA KOYDUK
Amerikalı denizcilerin eylemini, ülkenin bu tür hamlelere hazır olup olmadığını kontrol etmeyi amaçlayan, Venezuela'ya yönelik bir provokasyon olarak nitelendiren Maduro, şöyle konuştu: "Donanmamızın, ulusal silahlı kuvvetlerimizin neler yapacağını, korkup korkamayacağımızı görmek için, tepkimizi görmek için bunu yaptılar. Tepkimiz gösterge niteliğindeydi. Mutlak bir soğukkanlılık sergilendi. Sıfır sinir, soğukkanlılık, dayanıklılık ve kararlılık, cesaret ve irade ortaya konuldu."