Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 10.05.2019 11:26
  • Son Güncelleme: 10.05.2019 11:29

'da saldırgan silahla ye girmeye çalıştı!

'nin başkenti 'da silahlı bir saldırgan, ye girmeye çalıştı. Cemaat tarafından engellenen saldırgan, olay yerinden kaçtı.

'nin başkenti 'da silahlı bir saldırgan ye girmeye çalışırken, cemaat tarafından engellendi. Saldırgan olay yerinden kaçtığı sırada bir el silah sesi duyuldu. Olayın ihbar edilmesi üzerine cami, polis tarafından koruma altına alındı.

Olay, İngiltere'de başkent Londra'nın Ilford bölgesinde yer alan Seven Kings Camisi'nde meydana geldi. Camiden olayla ilgili yapılan açıklamada, teravih namazı sırasında silahlı bir saldırganın camiye girmeye çalıştığı ve bu sırada cemaat tarafından durdurulduğu belirtildi. Bunun üzerine saldırganın olay yerinden kaçtığı ve bu sırada bir el silah sesi duyulduğu bilgisi de açıklamada yer aldı.

EKİPLER SEVK EDİLDİ
Yerel saat ile 22: 45'te olayın polise ihbar edilmesi üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye sevk edildi. Polis ekipleri camiyi gece boyu koruma altına aldı.

POLİS: YARALANAN OLMADI
Londra polisinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yaşanan olayda kimsenin yaralanmadığı, saldırganın taşıdığı silahın kurusıkı olduğu ve olayın terör kapsamında ele alınmadığı belirtildi.

SALDIRGAN ARANIYOR
Ayrıca polis, bölgede kalmayı sürdüreceğini belirtirken; olayın incelendiğini, inceleme sırasında camii görevlileriyle birlikte çalıştıklarını ve saldırganın hala arandığını bildirdi.

Olay yerinden görüntüler;

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.