Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 30.04.2019 21:39
  • Son Güncelleme: 30.04.2019 22:49

'dan flaş darbe girişimi açıklaması: "'de planlandı"

Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza ülkesinde yaşanan darbe girişiminden 'yi sorumlu tuttu. Arreaza sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Darbe girişimi Washington'dan planlandı." dedi.

Venezuela'dan flaş açıklama: Darbe ABD'de planlandı

Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza ise darbe girişiminden Başkanı Donald Trump hükümetini sorumlu tuttu.

Arreaza, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Darbe girişiminin başındakiler, hiçbir şüpheye yer vermeden sorumluluklarını kabul ettiler. Umutsuzluk içindeki Trump yönetimi Venezuela'da bir iç çatışma başlatmak istiyor. Venezuela'nın demokratik kurumları da ülkede barışı garanti ediyor." ifadesine yer verdi.

Hükümet yanlılarından fotoğraf paylaşan Arreaza, "Halk, anayasasını, hükümetini, demokrasisini ve devlet başkanını savunmak için halk iradesinin evine, Miraflores Başkanlık Sarayı'na gelmeye başladı." paylaşımında bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.