Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.04.2019 12:52
  • Son Güncelleme: 29.04.2019 13:09

'tan skandal boykot çağrısı: ’den fındık almayın

Söz verilen yardım fonlarını bile lere aktarmaktan aciz olan ülkelerini görmezden gelen ABD'li The , lere kucak açan 'yi hedef aldı. Bugünkü kapağında skandal bir mülteci analizine yer veren gazete, uluslararası çikolata üreticilerini "Türkiye’den fındık almayın" diyerek boykot çağrısı yaptı.

Türkiye için skandal boykot çağrısı!

Avrupa ülkelerinin sınırlarını kapatarak yardım etmekten kaçındığı Suriyeli lere kucak açan , yıllardır kendisine sığınan 5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapıyor.

Söz verilen yardım fonlarını bile mültecilere aktarmaktan aciz ülkelerini görmezden gelen ABD basını, şimdilerde Türkiye'nin barışçıl iç politikasını kötüleme peşinde.

"FINDIK ÜRETİMİNDE TÜRKİYE'DEN KURTULUN"
The gazetesinin manşetinde yer alan bir haber, lerin kötü koşullarda çalıştığını ileri sürdü.

Dünyadaki fındık üreticiliğinin yüzde 70'ini üstlenen Türkiye'de, sezonluk Suriyeli işçilerin çalışma şartlarına 'yanlı' bir şekilde yer veren gazete, işçilerin hak ettiği miktarı kazanamadığına yer verdi.

"ÇİKOLATA ÜRETİCİLERİ TÜRKİYE'YE BAĞLI OLMAKTAN KURTULMALI"
Türkiye'den fındık ithal eden dünya devi üreticilere seslenen gazete, "Neredeyse tüm üreticiler fındığı Türkiye'den alıyor. Bu alışverişte üretici olarak Türkiye'ye bağlıyız ama bu durumun değişmesi lazım. Çikolata üreticileri kendi fındığını üretmeli ve Türkiye'ye bağlı olmaktan kurtulmalı" ifadelerine yer verdi.

kalan karakter 1000

SÜPER TÜRKİYE 2071 SÜPER TÜRKİYE 2071

Artık ABD nin ırak savaşında yaptıklarından dolayı büyük tazminat davaları açılsın.ırak savaşı ABD nin çöküşünğ hızlandırsın.Lahey de mahkemeler kurulsun.çok askeri komutanlar tutuklansın.iranda çok büyük destek versin.çin.Rusya da müdahil olsunki ABD bir daha her işe girmesin.bu dünyada batının ekine geçecek ve sömürülen devletleri çin,Rusya, Türkiye engellesin.Venezuela ile her türlü anlaşma yapılsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.04.2019 15:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.