Bugünkü
Takvim

ülkesi 'da 3 kilise ile 3 otelde yaşanan da 215 kişi hayatını kaybetti

ülkesi , güne larla başladı. Paskalya ayininin yapıldığı 3 kilise ile 3 otel hedef alındı. 215 kişi hayatını kaybederken, 450 kişi de yaralandı.

Asya'nın doğusundaki ülkelerden , Hrıstiyanlar'ın 'nı kutladığı gün kana bulandı. Başkent Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseye dün yerel saatle 08:45'te eş zamanlı olarak 8 saldırı yapıldı. lar Kochchikade'de St. Anthony's, Katana'da St.Sebastian ve Batticaloa'da bir kilise ile başkent Colombo'da beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerinde yaşandı.

200'den fazla kişi hayatını kaybederken 400'den fazla kişi de yaralandı. Hükümet yerel saatle akşam 6'dan sabah 6'ya kadar tüm adada geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerini açıkladı.

Ayrıca ülke çapında büyük sosyal medya ağlarına ve mesajlaşma uygulamalarına da engelleme getirilme kararı alındı. Facebook ve 'ın da dahil olduğu engelleme kararının yanlış bilgi ve söylentilerin yayılmaması için alındığı vurgulandı. Olayla ilgili şimdiye kadar 7 kişi gözaltına alındı.SALDIRI TÜM İNSANLIĞA
Başkan , saldırılarla ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajında "Sri Lanka'da Paskalya Bayramı'na denk getirilen terör saldırılarını şiddetle kınıyorum. Bu saldırı tüm insanlığa karşı yapılmıştır" ifadesini kullandı.SON 10 YILDA İLK KEZ
Sri Lanka'da ordu, Tamil Kaplanları adlı örgütü 2009'da yenmişti. O tarinten itibaren büyük bir saldırı meydana gelmemişti. Çoğunluğu Budist olan ülkede Müslümanlar ile Budistler arasında da zaman zaman gerilimler yaşanıyor.İTÜ'YÜ ONUR DERECESİYLE BİTİRDİ
Çavuş'un babası Mehmet Çavuş, "Pırıl pırıl bir çocuktu, İTÜ'yü onur derecesiyle bitirdi, iki dil biliyordu" dedi. Nariçi'nin Adıyaman'da yaşayan babası Mehmet Nariçi de, "En son dün sabah 05.00'te bana WhatsApp'tan 'Günaydın' yazdı. İki günde bir oğlumla telefonda konuşuyordum" şeklinde konuştu.BİRLİKTETE SON KARE
Türk mühendisler Narıcı (solda) ve Çavuş'un, saldırının yaşandığı otel restoranında daha önce bu fotoğrafı çektirdiği ortaya çıktı.
Ölenler arasında Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş adlı iki in de olduğu açıklandı...

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

Hayatını kaybedenlere Cenabı Allah,tan Rahmet dilerim.Yaralılara acil şifalar dilerim.derin abdnin,küresel sermayenin asya açılımı.EKTİKLERINİ ATEŞ OLARAK BİÇECEKLER.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2019 12:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.