Bugünkü
Takvim

İngıltere'de forma giyen futbolcular, ırkçılığa dikkat çekmek için üzerinden boykot kararı aldı

Irkçılığa sosyal tepki
İngıltere'de forma giyen futbolcular, ırkçılığa dikkat çekmek için 24 saat boyunca üzerinden boykot kararı aldı. Bu ay başında Instagram üzerinden bu tür ırkçı ve kötü yorumlara maruz kalan Watford kaptanı 'yeter' diyerek, "Cuma günü, futbolculara ya da herhangi birine, yüz yüze veya internet üzerinden hakaret edenleri tolere etmeyeceğimizi göstermek amacıyla bir mesaj göndereceğiz. Boykot sadece küçük bir adım" ifadelerini kullandı. Tottenhamlı Danny Rose ise, "Gelecekteki futbolcuların, benim yaşadıklarımı yaşamalarını istemiyorum" diyerek kampanyaya katıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.