Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 20.04.2019 19:15
  • Son Güncelleme: 20.04.2019 19:22

'da eylemlerinde çok sayıda gazeteci gözaltına alındı

'da 17 Kasım'da akaryakıt zamları ve ekonomik koşulları protesto amacı ile başlayan "" eylemleri 23'üncü haftada da sürüyor. Eylemler sırasında şiddet artarak devam ederken, çok sayıda gazeteci de kelepçelenerek gözaltına alındı.

'da devam eden eylemlerinde çok sayıda gazeteci Fransız polisi tarafından yaka paça gözaltına alındı. Gözaltı işlemleri sırasında kelepçelenen gazetecilerin, plastik mermi ile yaralandığı da belirtildi.

DÜNYA SESSİZ
Türkiye'de gazeteci görünümündeki teröristlerin gözaltına alınması sonrası "basın özgürlüğü" yalanı ile ayağa kalkan Batı medyası, Fransa'da yaşanan bu olaylara sessiz kaldı.

Sarı Yelekliler eylemleri sırasında çok sayıda gazeteciyi plastik mermiyle yaralayan ve kelepçeleyerek yaka paça gözaltına alan Fransız polisi, olayla ilgili görüntü alınmasını engellemek için de ilginç bir yönteme başvurdu. Fransız polisi görüntü almaya çalışan kameralara ışıldak tutarak olaylarla ilgili görüntü alınmasını engelledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.