Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 19.04.2019 16:24
  • Son Güncelleme: 19.04.2019 17:02

Macron, terör örgütü /'dan bir heyetle görüştü

, ismini kullanan terör örgütü /'dan bir heyet ile görüştü. Macron'un görüşmede, Fransa'nın 'nin güvenliğine bağlılığını da hatırlattığı bildirildi.

'un, ismini kullanan terör örgütü /'dan bir heyet ile gerçekleştirdiği görüşmede, 'nin güvenliğine ve -Türkiye sınırındaki gerilimin azalmasına bağlılığını hatırlattığı bildirildi.

yapılan yazılı açıklamaya göre, Macron YPG/PKK'dan bir heyeti kabul etti.

Macron, görüşmede, ülkesinin Suriye'nin kuzeydoğusunun istikrarına önem verdiğini vurguladı.

Suriye'deki sivil nüfusun insani ihtiyaçlarını karşılamak ve sosyo ekonomik istikrarı sağlamak için finansal destek sağlanacağını belirten Macron, ayrıca Suriye halkının tüm bileşenlerinin de içinde olduğu ve gerilimi azaltacak bir yönetimin gerekliliğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Macron görüşmede, Fransa'nın Türkiye'nin güvenliğine ve Suriye-Türkiye sınırındaki gerilimin azalmasına bağlılığını da hatırlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.