Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.04.2019 23:25
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 23:25

'de, 20'nci yıl dönümünde saldırısı alarmı

Colorado eyaletinde, 20 yıl önceki saldırının yıl dönümünde bir şüphelinin okula saldırı planladığı ihbarı üzerine ve yerel güvenlik güçleri kırmızı alarm verdi. Güvenlik güçleri şüphelinin ölü ele geçirildiğini açıkladı. 1999'da 13 kişinin öldürüldüğü saldırısı, o tarihe kadar "'de gerçekleşen en fazla kişinin yaşamını yitirdiği okul saldırısı" olarak biliniyor.

ABD'de saldırı alarmı

'nin Colorado eyaletinin Denver kentinde, Florida'dan gelen bir şüphelinin okul saldırısı planladığı ihbarı üzerine Federal Soruşturma Bürosu () ve yerel güvenlik güçleri alarma geçti. Gün boyu süren aramalar sonucunda şüphelinin ölü ele geçirildiği açıklandı.

Amerikan medyasında yer alan e göre, FBI, katliamının 20'nci yıl dönümünde adlı bir lise öğrencisinin benzer bir saldırı yapmak üzere Florida'dan bölgeye geldiğini duyurdu.

"Silahlı ve aşırı tehlikeli" olarak tarif edilen 18 yaşındaki Pais için Denver bölgesindeki okullar güvenlik tedbirleri kapsamında kapatıldı ve FBI ile yerel emniyet güçleri alarma geçti.

Bölgede geniş çaplı arama faaliyeti başlatan güvenlik güçlerinin, şüpheliyi gün ortasında ölü ele geçirdikleri bildirildi.

Columbine Lisesine yakın Mount Evan yerleşkesinde öldürülen Sol Pais'in, kendinden kaynaklı yaralanmadan veya intihardan ölmüş olabileceği kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi. FBI kaynakları, Miami Beach Lisesi öğrencisi Pais'in 20 Nisan 1999'da 13 kişinin öldürüldüğü Columbine Lisesi saldırısına hayran olduğu ve çevresine saldırının yıl dönümünde "Denver bölgesinde benzer bir saldırı gerçekleştireceği" yönünde açıklamalar yaptığını aktardı.

Jefferson County Şerif Ofisi, Pais'in pazartesi gecesi Miami'den Colorado'ya uçakla geldiğini ve akabinde pompalı tüfek ile mühimmat satın aldığını tesbit ettiklerini açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.