Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.04.2019 13:28
  • Son Güncelleme: 16.04.2019 13:53

'daki yangınında flaş gelişme

haberine göre, 'da dün yangın nedeniyle kullanılamaz hale gelen yüzlerce yıllık 'ndeki yangının kundaklama sonucu başladığına dair herhangi bir belirtinin olmadığı açıklandı. Açıklamayı yapan Paris Cumhuriyet Başsavcısı Remy Heitz, yaşanan felaketin "muhtemelen" bir kaza sonucu gerçekleştiğini açıkladı.

'nın başkenti Paris'in ve dünya mimarlık tarihinin en önemli kültür miraslarından , dün akşam saatlerinde başlayan ve çatısı ile kulesinin çökmesiyle sonuçlanan yangın felaketiyle sarsıldı.

Katedral, 8.5 saat süren söndürme çalışmaları sonu bu sabah tamamen söndürüldü.


Paris Cumhuriyet Başsavcısı Remy Heitz

Paris Cumhuriyet Başsavcısı Remy Heitz ise bugün yangın ile ilgili bir açıklama yaptı. Gazetecilere verdiği demeçte konuşan Heitz, ilk belirlemelere göre, yangının kundaklama sonucu başladığına dair bir belirtinin olmadığını söyledi. Yaşanan facianın muhtemelen bir kaza sonucu oluştuğunu söyleyen başsavcı, 50 kişilik bir ekibin "uzun ve karmaşık" bir soruşturma yürüttüğünü ve yangının çıkışını tespit etmek için tüm araçların kullanılacağını belirtti.

ALARM ÇALMIŞ AMA YERİ TESPİT EDİLEMEMİŞ
Heitz'ın açıklamasına göre, yangında alarm sistemleri de devreye girdi. Ancak ilk alarmın yerel saatle 18.20'de çalmasına rağmen yangının yeri tespit edilememiş. 18.43'teki ikinci alarmda ancak alevlerin yeri tespit edilebildi.

İNŞAAT ŞİRKETLERİ SORUŞTURULUYOR
Başsavcı, yangının sebebinin tespit edilmesi için renovasyon çalışmalarına katılan inşaat şirketlerinin çalışanlarının sorgulandığını da sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.