Bugünkü
Takvim

Başbakan Jacinda Ardern'e "2020 Nobel Barış Ödülü" verilmesi amacıyla kampanya düzenlendi

Nobel’lik hoşgörü
'da yaşanan k terör, insanlığı kahretti. Camide şehit edilen 50 Müslüman'ın acısı, yüreğimizi paramparça etti. İslam düşmanı teröristin adını anmayan Başbakan Jacinda Ardern, şehitlere saygı için başörtüsü takarak acıyı derinden hissetti. Ardern'e, birleştirici tavrı nedeniyle "2020 Nobel Barış Ödülü" verilmesi amacıyla kampanya düzenlendi. Toplanan imza sayısı 20 bini geçti. Öte yandan Ardern, Christchurch'teki Al Noor ve Linwood camilerine yapılan terör saldırısını Kraliyet Soruşturma Komisyonu'nun araştıracağını söyledi.Her inanıştan insan, Yeni Zelanda'da yaşanan cami saldırısına tepki gösterdi. 'taki 'nda toplanan Müslüman, Hristiyan ve Yahudi toplumundan binlerce kişi, İslamofobi karşıtı protesto gösterisi düzenledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.