Bugünkü
Takvim

'da asalet 'de nefret!

Türk düşmanı teröristin katlettiği 50 müslümanı, her dinden binlerce lı uğurladı. ise katliama sessiz kaldı. Bundan cesaret alan İslam düşmanları camilere saldırdı.

'Yeni' Zelanda
İslamofobik terörist Brenton Tarrant (28), 'da terör estirdi. Irkçı katil, namaz kılan 50 Müslüman'ı şehit etti. Batı medyası ise caniye "Terörist" diyemedi. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ise başörtüsü takıp şehit yakınlarını ziyaret etti.Teröristin adını anmayacağını ilan etti. Silah yasasını değiştirdi. "Acımız aynı" diyerek bugün kurbanları anmak için yapılacak tören için kadınlardan başörtüsü takmalarını istedi. Şehit yakınlarının acını derinden hisseden Ardern'in sergilediği örnek tutum, takdir edildi.Yeni Zelanda halkı da Müslümanlara kalkan olmak için camilerde nöbete girdi. Şehitler tek tek toprağa verildi. Farklı inanıştan 7'den 70'de herkes, başörtüsü takarak mezarlığa akın etti.

NEFRET
Irkçı katile "Terörist" dahi diyemeyen , insanlıktan sınıfta kaldı. Yeni saldırılara adeta davetiye çıkardı. ' Birmingham'da Witton İslam Merkezi'nin camları balyozla kırıldı. 4 camiye daha saldıran maskeli kişiler kaçtı.


kalan karakter 1000

ihsan ihsan

ingiliz basın yayını islamofobiyayı körüklüyor yasaklamaları lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2019 09:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.