Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 20.03.2019 02:43
  • Son Güncelleme: 20.03.2019 02:43

'ta başörtülü kadına k saldırı

ABD'nin kentinde başörtülü bir kadın, sokakta yürürken bir erkeğin k şiddetine maruz kaldı. Olayla ilgili açıklama yapan New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, "Bu sadece Müslümanlara yönelik değil, tüm New Yorklulara karşı bir saldırı ve iğrenç bir nefret eylemidir" dedi.

New York'ta başörtülü kadına İslamofobik saldırı

'un Brooklyn bölgesinde yaşayan Umber Nisar adlı kadın, polis yetkilileriyle düzenlenen basın toplantısında, cumartesi sokakta yürürken bir erkeğin kendisine çelme takarak düşürmeye çalıştığını, düşmemesi üzerine, şüphelinin bacağını tekmelediğini belirtti.

"KIYAFETİM VE BAŞÖRTÜM SEBEBİYLE..."
Nasir, "Ortada, nefret suçundan başka bir neden göremiyorum. Kıyafetim ve başörtüm nedeniyle bana saldırdı." ifadesini kullandı.

Olayın yaşandığı mahalleden hiç böyle bir şey beklemediğini belirten Nasir, olayı görenlerin de kendisine yardıma gelmediğini söyledi.

Olay güvenlik kameralarınca kaydedildi. Saldırgan olayın ardından hızla uzaklaştı.

New York Polis Departmanı () yetkilileri, NYPD Nefret Suçu Görev Gücü'nün olayı araştırdığını belirtti.

BELEDİYE BAŞKANINDAN SERT TEPKİ
New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, ilgili haberi Twitter hesabından paylaşarak olaya sert tepki gösterdi.

"Bu sadece Müslümanlara yönelik değil, tüm New Yorklulara karşı bir saldırı ve iğrenç bir nefret eylemidir." değerlendirmesinde bulunan Blasio, benzeri nefret suçuyla karşılaşanlara anında NYPD'yi bilgilendirme çağrısı yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.