Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.03.2019 09:27
  • Son Güncelleme: 17.03.2019 09:27

Tekerlekli sandalyedeki kocasını korumaya çalışırken şehit oldu

Christchurch kentinde dün cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler ve henüz haber alınmayanlar arasında 2 kahraman kadın, göç ettiği ülkeye hizmetleri geçmiş bir doktor ve bir Müslüman toplumu lideri de yer alıyor. Bangladeş göçmeni 42 yaşındaki Hüsne Ara Pervin, cuma namazı için camiye getirdiği tekerlekli sandalyedeki kocasına ulaşmaya çalışırken kurşunların hedefi oldu.

Eşini korumaya çalışırken şehit oldu

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde dün cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında diğerkamlıkları ve hayırseverlikleri tanınan kişiler ve Müslüman toplumu liderleri bulunuyor.

Nur ve Linewood camilerine düzenlenen ve 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının kurbanlarının hikayeleri yürekleri burkuyor.

Yerel basındaki haberlere göre, terör saldırısında hayatını kaybedenler ve henüz haber alınamayanlar arasında 2 kahraman kadın, göç ettiği ülkeye hizmetleri geçmiş bir doktor ve bir Müslüman toplumu lideri de yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.