Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.03.2019 22:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.03.2019 23:11
ABONE OL

Omar'ın başörtüsünü sorgulayan sunucunun programı askıya alındı

'de, Kongrenin ilk başörtülü Müslüman üyesi Ilhan Omar'ın, "İnancı nedeniyle ülke sına uygunluğunu" sorgulayan sunucusu 'nun programının askıya alındığı bildirildi. Pirro'nun normal yayın akışında yer alan dün geceki programı da yayınlanmadı. Trump ise, Pirro'nun programının askıya alınmasına Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Omar'ın başörtüsünü sorgulayan sunucunun programı askıya alındı

, ay başında Ilhan Omar'ın başörtüsü ve inancına ilişkin ya uygunluk yorumlarında bulunan Pirro'nun "Justice with Jeanine" isimli programını askıya aldı.

PROGRAMI YAYINLANMADI
Pirro'nun normal yayın akışında yer alan dün geceki programı da yayınlanmadı.

TRUMP TEPKİ GÖSTERDİ
Öte yandan Başkanı , Pirro'nun programının askıya alınmasına Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Trump, konuya ilişkin Twitter paylaşımında, "Pirro'yu geri getirin. Sevgili ortakları sahte haberler basını ile yakından çalışan radikal solcu Demokratlar, ülkemizin çoğunluğunu susturmak için her yolu deniyor." değerlendirmesinde bulundu.

"OMAR'IN DİNİ ABD ANAYASASI İLE ÇELİŞİYOR"
Pirro, 9 Mart'ta yayımlanan programının bir bölümünde Kongre üyesinin başörtüsü taktığını belirterek, "Omar'ın dini inançlarının ABD Anayasası ile çeliştiğini" iddia etmişti.

FOX NEWS, PİRRO'YU KINADI
Fox News'ten konuya ilişkin, "'nun Ilhan Omar hakkındaki yorumlarını şiddetle kınıyoruz. Pirro'nun yorumları, kanalımızın görüşlerini yansıtmıyor ve konuyla ilgileniyoruz." açıklaması yapılmıştı.