Bugünkü
Takvim

'a şantaj skandalında flaş gelişme

ve Amazon’un sahibi Bezos, Trump’a yakın National Enquier dergisinden tehdit maili aldığını açıkladı. Soruşturma açıldı. Şantajcı kuruluş ise ‘e-posta gönderilmişse, sorunları çözmek içindir’ açıklamasını yaptı.

Son 'post'a
Amazon ve 'un sahibi olan milyarder işadamı , eşi Mackenzie Bezos'u eski sunucu Lauren Sanchez ile aldattı. Yasak aşkı, Başkanı 'ın yakın arkadaşı David Pecker'ın dergisi ortaya çıkardı.Bunun üzerine Bezos ve eşi boşanma kararı aldı. Bu durum, Trump'ın aleyhinde çıkan haberler nedeniyle Washinngton Post'un patronu Bezos'tan intikam aldığı şeklinde yorumlandı. Ancak skandal bununla sınırlı kalmadı.

Bezos, National Enquirer dergisinin bağlı olduğu American Media'dan (AMI) " ini kapat. Yoksa çıplak fotoraflarını yayınlarız" yazılı tehdit maili aldığını açıkladı. Tehdit mesajıyla ilgili soruşturma açıldı. American Media, e-postaların araştırılacağı açıklamasını yaptı.Eşiyle boşanma sürecinde olan Bezos, "Tehditlerden korkmuyorum" dedi.

Ayrıca mail gönderilmişse bile bunun 'iyi niyet çerçevesinde' ve 'sorunları çözmek için' gönderilmiş olabileceği vurgulandı.KAŞIKÇI KRİZİ
ABD Başkanı Trump yönetimine, Cemal Kaşıkçı cinayetinden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın sorumlu olup olmadığını ortaya koyması için ABD Senatosu tarafından yasa gereği 120 günlük süre verildi. Ancak Trump'tan cevap gelmedi. Yetkililer, "Yasa açık ve net. Başkan'ın burada hiçbir takdir yetkisi yok. Kendisi ya yasaya uygun davranacak ya da yasayı ihlal edecek" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.