Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 09.02.2019 11:08
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.02.2019 11:43
ABONE OL

kuklası , Maduro'yu yine tehdit etti

'da kendisini sözde geçici devlet başkanı ilan eden kuklası , seçimle devlet başkanı seçilen 'yu tehdit etti, mevcut hükümetin devrilmesi için mümkün olan her şeyi yapacağını söyledi.

'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı , "ülkedeki acil insani durumu" durdurmak için yabancı bir gücün sine izin verip vermeyeceklerine yönelik soruya muhalefet olarak mümkün olan her şeyi yapacakları yanıtını verdi. Tarihinin en ciddi siyasi krizlerinden birini yaşayan Venezuela'da Devlet Başkanı 'nun meşruiyetini kabul etmeyen ve bölgedeki bazı ülkelerin "insani yardım" iddiasıyla başlattıkları ve askeri müdahale ihtimaline evrilen tartışmalar sürüyor.

HER ŞEYİ YAPARIZ
Guiado, konuyla ilgili AFP'ye verdiği ve ülke basınında yer bulan röportajda Venezuela muhalefetinin "ülkedeki insani acil durumu durdurmak için mümkün olan her şeyi" yapacağını vurguladı.

Guaido, birçok batı ülkesin tarafından tanınan geçici devlet başkanlığı sıfatı ile ABD ya da başka bir gücün varlığına yeşil ışık yakıp yakmayacağı yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

"Biz elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu elbette çok polemiğe neden olan bir konu fakat çocukların ölmemesi, insanların hayatlarını kurtarabilmek ve ülkeyi yönetilebilir hale getirip insani duruma müdahale edebilmek için Ulusal Meclisin egemenliğini ve yetkilerimizi kullanarak ne gerekiyorsa onu yapacağız."