Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 11.01.2019 13:15
  • Son Güncelleme: 11.01.2019 14:20

Son dakika... 'da

Son dakika... 'nın Potsdam kentinde bomba ihbarı sebebiyle çok sayıda mahkeme salonunun tahliye edildiği bildirildi. Bölgeye ekipler sevk edildi.

Almanya'da bomba paniği

Son dakika gelen bilgiye göre, 'nın Potsdam kentinde bomba ihbarı yüzünden çok sayıda mahkeme tahliye edildi. Olay yerinde çok sayıda polis ekibi bulunuyor.

Almanya'nın Potsdam şehrinde bomba şüphesi nedeniyle alarm verildi. Polis güvenlik önlemleri aldı ve 5 mahkeme binasını tahliye etti.
Almanya'nın Magdebuurg, Erfurt, Wiesbaden, Kiel ve Potsdam mahkemelerine gönderilen tehdit mailleri yüzünden binalar tahliye edildi.

İsimsiz olarak gönderilen bomba tehdidi içerikli mailler nedeniyle boşaltılan Magdeburg mahkeme binasında bomba imha uzmanlarının, köpekler eşliğinde arama yaptığı, mahkemelerin bulunduğu caddelerin araç ve insan trafiğine kapatıldığı belirtildi. Öte yandan polisin, mahkeme binalarında şu zamana kadar herhangi bir patlayıcıya rastlanmadığı, maillerin anonim bir hesaptan gönderildiği ve uzmanların maillerin kaynağını bulmaya çalıştıkları açıklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.