Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 10.01.2019 16:03
  • Son Güncelleme: 10.01.2019 17:13

... heyeti, ’ta ’ye geliyor

... ABD heyetinin 'ta Patriot müzakereleri için 'ye gelecek. ABD heyeti önümüzdeki hafta Savunma Sanayi Başkanlığı’nda temaslarda bulunacak. Türk heyeti ay sonunda Washington'da olacak.

ABD'li heyet Türkiye'ye geliyor!

gelen bilgilere göre, ABD heyeti Patriot müzakereleri için tarihlerinde 'ye gelecek Müzakereler kapsamında Dışişleri'nden de bir heyet olacak.

ABD heyeti önümüzdeki hafta Savunma Sanayi Başkanlığı'nda temaslarda bulunacak. Türk heyeti ay sonunda Washington'da olacak.

Türkiye'nin Patriot alımı için uygun kredi ve ortak üretim gibi kriterleri bulunuyor. Türkiye ayrıca ABD'lilerin teknoloji transferi ve ortak üretim konusunda adımlar atmasını istiyor.

Patriot müzakerelerinde bu konuların da masaya yatırılması bekleniyor. Türkiye'den bir heyet ayı sonunda Washington'ı ziyaret edecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.