Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 29.11.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.11.2018 05:07
ABONE OL

, 'i destekleyen yorumcusu Hill'in işine son verdi

ABD’nin televizyon kanalı, Birleşmiş Milletler’de () üzerine yaptığı bir konuşma sonrası yorumcusu Hill’in görevine son verdi. BM’de yaptığı konuşmada Filistin halkının gündelik hayatta maruz kaldığı zorluklara dikkati çeken , “Nehirden denize özgür Filistin” ifadesini kullanmıştı.

CNN'den skandal karar

'i ziyaret ettikten sonra 'de konuşma yapan , 'deki işinden kovuldu. CNN Basın Sözcüsü Barbara Levin, Lamont Hill'in neden kovulduğuna dair net bir açıklama yapmaktan kaçınarak, " Hill artık CNN'de çalışmıyor" dedi.

NEHİRDEN DENİZE ÖZGÜR FİLİSTİN
BM'de yaptığı konuşmada Filistin halkının gündelik hayatta maruz kaldığı zorluklara dikkati çeken Lamont Hill, "Nehirden denize özgür Filistin" ifadesini kullanmıştı.

destekçisi gruplar, Lamont Hill'in öğretim görevlisi olarak çalıştığı Temple Üniversitesine ve CNN'e seslenerek Hill'in işine son verilmesi çağrısı yapmıştı.

yapılan açıklamada, "Lamont Hill'in BM'de yaptığı konuşmadaki sözleri sadece kendisini bağlamaktadır. Bir vatandaş olarak söylemiş olduğu sözler tarafından korunmaktadır." ifadeleri yer almıştı.

CNN'in ise baskılar sonrasında Lamont Hill'in işine son vermesi tepkilere yol açtı.FİLİSTİN'İN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ DESTEKLİYORUM
Lamont Hill, kendisine yönelik tepkiler sonrasında sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Filistin'in özgürlüğünü destekliyorum. Filistin'in kendisine dair kararları kendisinin vermesini destekliyorum. İsrail'in politikalarına ve yaptıklarına şiddetle karşıyım. Yahudi karşıtlığını, Yahudilerin öldürülmesini ya da konuşmamdan dolayı bana atfedilen benzeri sözleri desteklemiyorum. Bütün hayatımı bunlarla savaşarak geçirdim."