Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 16.09.2018 11:47

Alman polisi 'ndaki çevrecileri yaka paça dışarı attı

Köln yakınlarında bulunan ve dünyanın en yaşlı ormanı olarak bilinen 'ndaki ağaçların linyit madeni için kesilmesini engellemeye çalışan çevreciler Alman polisi tarafından yaka paça ormanın dışına atıldı.

Alman polisi Hambach Ormanı'ndaki çevrecileri yaka paça dışarı attı

'nın Köln ve Achen kentlerinin arasında yer alan yaklaşık 12 bin yaşında olduğu bilinen 7 bin hektar büyüklüğündeki 'na polisler girdi. Yıllardır çevreyi korumak için duyar gösteren bireyler, polisler tarafından darbedilerek ormandan çıkartıldı.


Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Köln ile Kerpen şehirleri arasında yaklaşık 12 bin yıllık Hambach Ormanı'ndaki alana 51 ağaç ev kuran çevreciler, polisle çatıştı.


ZORLA ORMANDAN ÇIKARTILDILAR
Çevrecileri ormandan çıkarmak için 3 bin 500 kişilik güvenlik gücü görevlendirildi. Bölgeye giden polisler, çevrecilerden ormandan çıkmalarını istedi. Ormanı terk edilmemesi üzerine operasyon düzenleyen polis, çok sayıda çevreciyi gözaltına aldı. Güvenlik güçleri ile çevreciler arasında zaman zaman arbede yaşandı.

Plastik kelepçe takılan çevreciler, polisler tarafından taşınarak emniyete götürüldü.

ALMANYANIN ENERJİ CEVHERİ
Kendilerine karşı son bir haftadır saldırıların arttığını belirten Aachen polisi, protestoculara sakin olmaları ve güvenlik güçlerinin talimatlarına uymaları çağrıda bulundu.

Ormanda bulunan asırlık meşe ve kayın ağaçlarını koruduklarını savunan çevreciler, Enerji şirketi RWE tarafından işletilen Avrupa'nın en büyük linyit maden ocağının genişletilmesi için her geçen gün daha da küçüldüğüne dikkati çekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.