Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.09.2018 20:01
  • Son Güncelleme: 14.09.2018 20:07

Son dakika: 'a şok üstüne şok! Bir darbe daha geldi, artık sonu yakın...

ABD Başkanı Donald 'ın eski seçim kampanyası menajeri , hakkındaki suçlamaları kabul etmesinin ardından, ile iş birliği yapmayı da kabul etti.

Trump'a şok üstüne şok! Artık sonu yakın...

ABD Başkanı Donald 'ın 2016 seçimlerinde kampanya menajeri olarak görev yapan , Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale ettiği yönündeki iddiaları soruşturan 'le iş birliği yapmayı kabul etti.

Manafort, ABD'nin başkenti Washington'daki federal mahkemede hakkındaki suçlamaları kabul etmesinin ardından, soruşturmayı yürüten Özel Savcı Mueller ile iş birliği yapacağını da duyurdu.

Özel Savcı Mueller'in ofisinden yapılan açıklamada, Manafort'un bugün federal mahkemede yapılacak duruşmaya iki suçunu kabul ederek gireceği açıklanmıştı.

Manafort'un kabul ettiği suçların "ABD'ye karşı komplo kurmak" ve "ABD Adaletine karşı şahitleri ayartmak" olduğu bildirilmişti.

Trump'ın eski avukatı Michael Cohen de geçen ay 'taki federal savcılarla anlaşma yoluna gitmişti.

Cohen, "vergi kaçırma", "banka dolandırıcılığı" ve "seçim kampanyası finansmanında usulsüzlük yapma" suçlamalarını kabul etmişti.

ABD'de Trump'ın seçim kampanyasında usulsüzlük bulunduğu gerekçesiyle görev yapan isimler, FBI tarafından sorgulanmaya devam ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.