Bugünkü
Takvim

'Sir'uşturma!

casus ’da zehirlendi. ler, ’yı suçladı. Bu gelişme ise ’deki Oligarklar’ı perişan etti! Aralarında Abramoviç’in de bulunduğu 100 iş insanının mallarına el konulabileceği belirtildi...

'Sir'uşturma!
İngiltere ile arasındaki "zehir" gerilimi giderek arttı. casus Sergey Skripal ile kızı Yulia'nın 'da zehirlenmesi kavgayı başlattı. ler olayın faili olarak Rusya'yı ortaya attı. Ardından ülkedeki ler hedef alındı. İngiliz mali polisi Rus milyarderleri köşeye sıkıştırdı.

İSPATLASINLAR
Bu kapsamda aralarında , , ve 'nın da bulunduğu 100 kişi hakkında inceleme başlatıldı. Bu isimlerin ortak noktası Rusya Devlet Başkanı Putin ile yakın dost olmalarıydı. Öte yandan İngiliz polisi, bu yılın başlarında yabancılara yönelik yolsuzluk operasyonları kapsamında yeni yetkiler almıştı. Soruşturma kapsamındaki isimlerin ise 'deki mal varlıklarının nasıl finanse edildiğini mahkemelere kanıtlamaları gerektiği vurgulanmıştı.


Peki hedefteki bu isimlerin servetleri ne kadar. İşte dudak uçuklatan rakamlar:

Roman Abramoviç: 11. 2 milyar doları var. İngiltere Premier Lig kulüplerinden 'nin sahibi. 9 milyar doları sadece İngiliz bankalarında yer alıyor.​

Oleg Deripaska: 7 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin isimlerinden biri.

Andrey Yakunin: Londra'da milyonlarca sterlin değerinde evi var. Serveti 3 milyar dolar

​İgor Shuvalov: 8 milyar doları var. İngiltere'nin birçok bölgesinde evi bulunuyor. Eşi lüks harcamalarıyla tanınıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.