Bugünkü
Takvim

Mektup bombası

Washington’da Paralel Yapı var. NY Times, ’dan gönderilen isimsiz mektubu yayınladı: Saray’da demokrasiyi korumak için ’a karşı direnen bir grup var... Yani eş başkanlık gibi...

Mektup bombası
ABD'de 'ın başkan olması ile keskinleşen ülke içi cepheleşmede çok ilginç bir olay yaşandı. Üst düzey bir yetkilisi gazetesine imzasız bir mektup gönderdi. "Trump yönetiminin içindeki direnişin bir parçasıyım" isimli makalede yetkili, "Trump gidene kadar demokratik kurumları korumak ve Trump'ın kötü sonuçlar doğurabilecek eğilimlerini engellemek için birçok Beyaz Saray yetkilisi olarak direniyoruz. Artık Beyaz Saray'da ikili başkanlık oluştu. Trump'ın kötü eğilimlerini engellemek için gayretle çalışıyor olmalarıdır" ifadelerini kullandı. Başkan Trump, New York Times'ta yayınlanan bu makale için "korkakça" dedi ve gazeteyi makalenin yazarının kimliğini açıklamaya davet etti. New York Times gazetesi ise makalenin yazarının kimliğinin teyitli olduğunu ve editörlerin içindeki bilgileri yayınlamaya değer bulduğunu açıkladı. Gazete, işini kaybetme tehlikesi nedeniyle makale yazarının kimliğini açıklamayacağını internet sitesinden bir not olarak paylaştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.