Bugünkü
Takvim

Dosyalar açıldı

, ’da Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüştü medyası da, Rus Patriğin ajanı olduğunu ve geçmişti ilginç olayların merkezinde olduğunu yazdı

Dosyalar açıldı
Ukrayna Kilisesi'nin 'dan ayrılmak için adımlar atması, iki ülke arasındaki gerginliği daha da arttırdı. Rus Patriği Kirill ile Fener Rum Patriği Bartholomeos'un 'da bir araya gelmesi, 'nın ayrılma kararına karşı bir hamlesiydi. Ancak Bartholomeos'un Ukrayna'dan yana karar alması, ipleri daha da gerdi. İstanbul'daki toplantıda Kirill, servis edilen tepsiden meyve suyunu almak isterken bir Rus görevli onu uyarmış ve bardağı değiştirmişti.

ZEHİRLENEREK ÖLDÜ
Bunun üzerine Bartholomeos ve heyeti tüm içecekleri reddetti. Olayın bir zehirleme girişimi olduğu iddia edildi. Bu olaydan sonra Ukrayna medyası, Patrik Kirill'le ilgili ilginç detaylar yazdı. Geçmişte için çalıştığı bilinen, 100 bin Euroluk saatler takan, İsviçre Alpleri'nde milyonlarca Euroluk dağ evi bulunan ve çok ihtişamlı yaşayan Kirill bu olaydan sonra Ukrayna basında hedef olarak gösterildi. Ukrayna medyası 2008'te eski Rusya Patriği 2. Alexi'nin evinde kalp krizi sonucu ölmesini hatırlatarak "Alexi'nin öldüğünü herkes biliyor. Aynı taktiği Bartolomeos'a da uygulamak istediler" yorumunu yaptı.

kalan karakter 1000

noname noname

hayırdır Ruslara karşı bir amerikan operasyonu mu var ? Bilelim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.09.2018 09:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.