Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.08.2018 13:57
  • Son Güncelleme: 17.08.2018 14:40

Son dakika: Rusya, 'ye nota verdi

, Washington'a 'deki Rus diplomatik mülkleri konusunda uluslararası hukukun ihlali nedeniyle notası gönderildiğini duyurdu.

Rusya, ABD'ye nota verdi

'nın açıklamasında "'deki Rus diplomatik mülklerine yönelik süren hukuk ihlali nedeniyle Washington'a bakanlığımızca notası gönderildi" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, diplomatik mülklere el konulmasının ikili ilişkilerin kapsamı dışında kaldığı ve Genel Sekreterliği'ne de bu ihlallere dikkat verme çağrısı yapıldığı kaydedildi.

ABD, Rusya'nın San Francisco Başkonsolosluğu'nu ve Seattle Konsolosluğu'nun yanı sıra, New York ve Washington'daki ticaret temsilciliklerini kapatmıştı. Konsolosluğun rezidansına da el konulmuş ve binadaki bayraklar sökülmüştü. Başkonsolosluktaki bayraklar da binadan kaldırılmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.