Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.06.2018 11:12
  • Son Güncelleme: 17.06.2018 13:24

Merkel'i modeli kurtaracak

'nın önde gelen gazetelerinden , aylar süren çalışmanın ardından kurulan koalisyonun mülteci konusundaki fikir ayrılıkları nedeniyle krize girdiğini yazdı. Bild'e konuşan kaynaklar " ile yapılan anlaşma gibi mülteci anlaşmalarını diğer ülkelerle görüşülecek" ifadesini kullandı.

Merkel'i Türkiye modeli kurtaracak

" ile Avrupa Birliği arasında 2016 yılında yapılan mülteci anlaşması Başbakanı 'in hükümetini kurtaracak mı"… Almanya bu soruya yanıt arıyor. Zira son günlerde Alman hükümetinde mülteci konusunda bir çatlak oluştu.

Mülteci konusunda uzlaşma sağlanılması ve seviyesinde mültecilere kapıların açılması gerektiğini savunan Merkel'e başta İçişleri Bakanı Horst Seehofer olmak üzere birçok hükümet yetkilisi Almanya'nın kendi kotasını oluşturmasını savunuyordu.

Bugün Almanya'nın çok satan gazetelerinden , Merkel'in Yunanistan, İtalya ve Avusturya ile görüşme planlamaya çalıştığını yazdı. Gazeteye konuşan İtalyan yetkililer, "Henüz tam tarih netleşmedi ama bir planlama süreci içerisindeyiz" ifadesini kullanırken, gelecek hafta bir zirve yapılması planlanıyor.

"TÜRKİYE İLE İMZALANAN ANLAŞMANIN..."

Merkel'in bu konuda fikir ayrılığına düştüğü isimlerden 2 hafta istediği ve bu süre zarfında, İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerle buluşacağı kaydedilirken, Reuters haber ajansı, "Türkiye ile AB arasında 2016'da imzalanan bir anlaşmanın benzerinin yapılması bekleniyor" yorumunu yaptı.

Bild gazetesi, İspanya ve diğer Balkan ülkelerinin Merkel ile görüşme yapıp yapmayacağına dair bir bilgi gelmediğini aktardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.