Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 17.05.2018 21:09
  • Son Güncelleme: 17.05.2018 21:12

'da Wilders'ten yönelik girişimi

'da aşırı sağcı Özgürlükler Partisi (PVV) lideri , Hollanda Parlamentosu binasında "Hazreti Muhammed" temalı yarışması düzenleyeceğini açıklayarak yeni bir girişiminde bulundu.

Irkçı Wilders'ten Müslümanlara yönelik provokasyon

Özgürlükler Partisi lideri , hesabından, "Özellikle İslam'a karşı düşünce özgürlüğü baskı altında. Bunu hiçbir zaman kabullenemeyiz. Bu yüzden geçmişte Müslüman olan dünyaca ünlü cü Bosch Fawstin ile bu yıl Temsilciler Meclisinde "Muhammed-karikatür yarışması" düzenleyeceğim." paylaşımında bulundu.

basınında çıkan haberlerde, Wilders'in, milletvekili bulunan siyasi partilerin parlamento binasında yılda bir kez etkinlik düzenleme hakkını bunun için kullanacağı belirtilirken, yarışmaya izin verilmediği takdirde başka bir mekanda organizasyonu düzenleyeceği kaydedildi.

"AMACI MÜSLÜMANLARI PROVOKE ETMEK"
Denk Partisi Meclis Grup Başkanı Tunahan Kuzu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Wilders'in amacının ramazan ayında Müslümanları provoke etmek olduğunu ve bunu bilerek yaptığını söyledi.

Kuzu, "Bunun provokatif bir hareket olduğunu kendisi de bildiği için içindeki kin ve nefreti dışa vurarak ülkede yaşayan Müslümanları oyuna getirmek istiyor. Artık bu tür lara burada yaşayan Müslümanların karnı tok. Wilders gibi karşı nefret ve kin duyan kişilerin oyununa gelmemek lazım." dedi.

Wilders'in yıllardır bu tür provokasyonları zaman zaman yaptığını ifade eden Kuzu, "Bu etkinliği zaten ancak Mecliste ofisinin olduğu, ona ayrılan bölümde yapabilir çünkü buna benzer siyasi içerikli etkinlikleri veya gösterileri Meclisin lobisi gibi herkesin ulaşabileceği yerde yapılmasına izin verilmez." diye konuştu.

Bazı Hollandalılar sosyal medyada Wilders'e tepki göstererek, "Bu yaptığı, adamın zihinsel özürlü olduğunu gösteriyor. Gerçekten bu adamı bakım evine almalı. Hollanda'nın bu çocuk akıllıya karşı korunmaya hakkı var", "Başka daha iyi yapacak işin yok mu? Ben senin aldığın maaşın zaten boşa gittiğini biliyordum ama bu herşeyi daha iyi gösteriyor" ve "Sensin aslında Müslümanlara özgürlük hakkı tanımayan." mesajları paylaştı.

Hollanda Parlamentosu Sözcüsü Anna Kodde de "Henüz Meclise böyle bir başvuru yapılmadı" ifadesini kullanarak, diğer başvurularda olduğu gibi değerlendirmek için önce başvurunun yapılmasını bekleyeceklerini bildirdi.

kalan karakter 1000

ZAVALLILAR ZAVALLILAR

cehennemde cayır cayır yandığınız gün , alay etmek dalga geçmek, nasıl olurmuş esas o zaman görüceksiniz ,KAFİRLER SİZİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.05.2018 08:26
ZAVALLILAR ZAVALLILAR

cehennemde cayır cayır yandığınız gün , alay etmek dalga geçmek, nasıl olurmuş esas o zaman görüceksiniz ,KAFİRLER SİZİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.05.2018 08:26
Osman Osman

Kolayi var. Katilsin karikaturculer ve onu Wildersin kendisinin kucuk dusurucu bir sekilde cizsinler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.05.2018 07:40
vatandaş vatandaş

BU DANGALAK GÜNDEMDE KALMAK İÇİN KAFASINA GELENİ YAPIYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.05.2018 00:31
eyt eyt

adi herifler başka işiniz yokmu sizin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.05.2018 22:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.