Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 13.03.2018 12:01
  • Son Güncelleme: 13.03.2018 12:01

'dan 'ye çok sert yanıt! Vururuz

Savunma Bakanı James Mattis dün 'ın kimyasal silah kullanması halinde vuracaklarını açıklamıştı. ABD'li bakanın açıklamasına Genelkurmayı'ndan çok sert yanıt geldi. Rusya Genelkurmayı ABD'nin 'yi bombalaması halinde karşılık vereceğiz açıklamasında bulundu.

Rusyadan şok çıkış: Vururuz!

Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, 'nin 'yi bombalanması ve buradaki Rus askerlerinin hayatının tehlikeye girmesi halinde Rusya'nın bu saldırıya karşılık vereceğini söyledi.

Gerasimov, başkent da dahil olmak üzere, Suriye'nin herhangi bir noktasının bombalanması ve bunun Rus askerlerin hayatı için tehlike oluşturması halinde, hem söz konusu saldırıda kullanılan füzelere hem de bu füzeleri taşıyan savaş araçlarına karşılık verileceğini belirtti.

ABD'Lİ BAKANDAN ESAD'A TEHDİT
ABD Savunma Bakanı James Mattis, Umman yolculuğu öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mattis, "Suriye yönetiminin tekrar kimyasal silah kullanması onlar için çok akılsızca bir karar olurdu" diyerek bu durumun askeri sonuçlara yol açabileceğine işaret etti.

TRUMP TAVRINI GÖSTERDİ
Geçtiğimiz yıl ABD'nin bu nedenle Humus'ta rejime ait bir hava üssünü bombaladığını hatırlatan Mattis, "Sanırım Başkan bu konudaki tavrını açıkça belli etti" diye konuştu.

RUSYA İLE ESED'İN KİMYASAL ORTAKLIĞI VAR
ABD'li Savunma Bakanı James Mattis, Suriye'nin kimyasal silah stoğu içinse Rusya'yı suçladı. Mattis, "Rusya, Esad'ın bu silahlardan kurtulacağına kefil olmuştu. Rusya'ya bu konuda yetersiz ya da Esad'la ortaklık içerisinde" dedi.

GEÇEN YIL VURMUŞLARDI
Birleşik Devletler geçtiğimiz yıl Suriye hükümetinin 'te kimyasal silah kullanması üzerine El Şayrat hava üssüne füze saldırısı düzenlemişti.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.