Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.02.2018 22:35

/ elebaşı 'den küstah hareket

AB'nin başkentinde basın toplantısı düzenleyen terör örgütü /’nın ele başlarından ’in “Türkiye’nin Afrin'de sivilleri öldürdüğü” iddiasıyla yaptığı konuşmasında kullandığı fotoğrafın ’da çekildiği ortaya çıktı.

PYD/PKK elebaşı Salih Müslim'den küstah hareket

Avrupa Birliği'nin (AB) başkenti 'de basın toplantısı düzenleyen terör örgütü /'nın elebaşlarından 'in "Türkiye'nin sivilleri öldürdüğü" iftirasıyla yaptığı konuşmasında kullandığı fotoğrafın Esed rejiminin 'daki hava saldırısından kaçan sivillere ait olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medya hesabından daha önce Afrin'deki terör hedeflerine yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusunca (ÖSO) başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için "Sivil katliamı yapılıyor" iddiasıyla Esed rejiminin Doğu Guta'da vurduğu çocukların fotoğrafını paylaşan Müslim, yalanlara dayalı propagandasını Avrupa'nın başkentinde de devam ettirdi.

Müslim, Brüksel Basın Kulübü'ndeki toplantısında, "Türkiye'nin Afrin'de sivilleri hedef aldığı" yalanını sıklıkla yinelerken, sunumunu yaptığı panoya Esed rejiminin 8 Şubat'ta Doğu Guta'daki hava saldırısında kaçan sivillere ait AFP tarafından servis edilen fotoğraf tekrar tekrar yansıtıldı.

YEREL BASIN VE PYD/PKK TERÖR ÖRGÜTÜ SEMPATİZANLARI KATILDI
Yabancı basının pek ilgi göstermediği toplantıya katılanların büyük bölümü PYD/PKK sempatizanlarından oluştu.

Terör örgütü PYD/PKK yanlısı soruların yönetilmesinin ardından moderatör toplantıya son verdi.

Müslim, Twitter hesabından, terör örgütüne yakın bir hesap tarafından "Türkiye, Afrin'de katliam yapıyor" yalanıyla servis edilen yaralı çocukların yer aldığı görseli yeniden paylaşarak kara propagandaya destek vermişti. Ancak Müslim'in "Afrin" diye paylaştığı fotoğrafın, Beşşar Esed rejiminin abluka altında tuttuğu ve doğrudan sivilleri hedef aldığı, muhaliflerin kontrolündeki Doğu Guta'da 14 Eylül 2014'te çekildiği ortaya çıkmıştı. Müslim, daha sonra bu paylaşımını kaldırmıştı.

AA'nın TSK'ye yönelik yürütülen karalama kampanyasını ifşa etmesinin ardından terör örgütüne yakın hesaplar çıkmaza girmiş ve rastgele buldukları internet sitelerinden görseller kullanmaya başlamıştı. Sosyal medyada Zeytin Dalı Harekatı'nı karalama amacıyla paylaşılan çok sayıda fotoğrafın, harekatla hiçbir ilgisi olmadığı ispatlanmıştı.

Müslim, Türkiye'de terör suçlarından arananların yer aldığı kırmızı listeye eklenmişti. Kırmızı kategoride yer alan Müslim için, dört milyon liralık ödül konuldu.

kalan karakter 1000

efe han efe han

;;;;Utanmaz terörist başı, bile bile nasılda yalan söylüyor.Şimdi neyapacaksın attın bir yalan nursuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.02.2018 06:46
gürcan gürcan

salih müslüm seninde sıran gelecek bombalar tepende patlayacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.02.2018 17:45
Mem Mem

Siz o masalarda her ne kadar plan yaparsanız yapın Türk sahaya inince masa devrilir oyun ve planlar çöpe gier. Tarihten ders almadınız hala...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.02.2018 08:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.